Elsöprő Kia győzelem az Év Villanyautója versenyen

Lezárult a vilanyautósok.hu által meghirdetett Az Év Villanyautója 2022 verseny, ahol elsöprő győzelmet aratott a dél-koreai márka. A Kia minden nevezett autója kategóriagyőztes lett, a Kia Connect applikáció pedig második helyezést ért el.

Elsöprő győzelmet tudhat magáénak a Kia

2022. július utolsó hetétől 2022.08.28-ig tartott a szavazás ahol 5 kategóriában: elektromos autó, elektromos SUV, tölthető hibrid, tölthető hibrid SUV és mobiltelefonos applikáció. 20 márka 55 modellje és 8 applikáció vett részt a versenyben, ahol közel 6500 fő szavazott.

Kia Niro EV – Az Év Elektromos Autója 2022
Ebben a kategóriában 16 modell indult: Audi e-tron GT, BMW i4 eDrive40, Citroën ë-C4, Cupra Born, Dacia Spring, Fiat 500e, Honda e, Hyundai Kona Electric, Kia Niro EV, Opel Corsa-e, Peugeot e-208, Renault Megane E-Tech 100% electric, Tesla Model 3, Volkswagen ID. Buzz, Volkswagen ID.3 és Volvo C40 Recharge.
A második helyezett a Tesla Model3, a harmadik az Audi e-tron GT lett.

Az Év Elektromos Autója 2022

Kia EV6 – Az Év Elektromos SUV modellje 2022
Ebben a kategóriában 15 modell indult: Audi Q4 e-tron, BMW iX1 xDrive30, Ford Mustang Mach-E, Hyundai Ioniq 5, Jaguar I-Pace EV400, Kia EV6, Lexus RZ, Nissan Ariya, Opel Mokka-e, Peugeot e-2008, Škoda Enyaq iV, Tesla Model Y, Toyota bZ4X, Volkswagen ID.5 GTX és Volvo XC40 Recharge.
Második helyen végzett a Hyundai Ioniq 5, harmadik lett a Tesla Model Y

Az Év Elektromos SUV modellje 2022

Kia XCeed PHEV – Az Év Plug-in Hybrid Autója 2022
Itt már szűkebb volt a mezőny, 9 modell nevezett: Alfa Romeo Tonale, BMW 230e xDrive Active Tourer, Citroën C5 X Plug-in Hybrid, Hyundai Tucson Plug-in Hybrid, Kia XCeed PHEV, Opel Astra Plug-in Hybrid, Peugeot 308 Hybrid, Volkswagen T7 Multivan Plug-In-Hybrid, Volvo V60 Recharge
Második helyen végzett a Volvo V60 Recharge, harmadik helyen végzett a Hyundai Tucson PHEV

Az Év Plug-in Hybrid Autója 2022

Kia Sportage PHEV – Az Év Plug-in Hybrid SUV modellje 2022
Itt szintén 16-an álltak rajthoz: Audi Q3 Sportback TFSI e, BMW X5 xDRIVE45e Plug-in hibrid, Citroën C5 Aircross Plug-in Hybrid, Ford Kuga Plug-in Hybrid, Hyundai Santa Fe Plug-in Hybrid, Jaguar F-Pace PHEV P400e, Jeep Wrangler 4xe, Kia Sportage PHEV, Land Rover Defender PHEV P400e, Lexus RX 450 h+, MG EHS Plug-in Hybrid, Opel Grandland Plug-in Hibrid, Peugeot 3008 HYbrid4, Volkswagen Tiguan Plug-In-Hybrid, Volvo XC60 Recharge
A Kia Sportage itt rajt-cél győzelmet aratott, második lett a Volvo XC60 Recharge, harmadik lett a Lexus RX 450 h+

Az Év Plug-in Hybrid SUV modellje 2022

Kia Connect – Az Év Elektromos Autó Applikációja II. helyezés
Az elektromos autókhoz tartozó applikációk kategóriában hét versenyző indult: FordPass, Hyundai Bluelink Europe, Kia Connect, MyBMW, MyPeugeot app, Tesla app, Volvo Cars app és We Connect (Volkswagen). A Tesla app végzett az első helyen, míg a harmadik a Hyundai Bluelink Europe lett.